Який чай допоможе схуднути?

   Сьогодні у світі дуже мало людей, яким би не подобався чай. Недаремно він посідає почесне друге місце, після води, по кількості споживання в рік. Про властивості чаю уже відомо досить багато, а останнім часом, люди все більше стали цікавитись чаєм, як засобом для схуднення. І так, які ж сорти чаю допоможуть нам у цьому? Давайте розглянемо детальніше.

  1. Білий чай

    Він обробляється парою і висушується відразу ж після збору, щоб запобігти окисленню. Звідси його легкий смак, який так приваблює любителів білого чаю. Вживання цього чаю стимулює ліпідний (жировий) обмін. Цей процес відбувається в печінці: жирні кислоти перетравлюються, стаючи джерелом енергії.

Крім того, цей чай сприяє стримуванню ліпази. Інгібітори ліпази знижують кількість жиру, який залишається в організмі, стимулюючи виділення жирів з нього. Також білий чай стимулює термогенез. Термогенез – це природна здатність нашого організму виробляти тепло, яка сприяє зниженню ваги, якщо відбувається природним шляхом. Білий чай також добре знижує апетит.

Основні речовини, що містяться в білому чаї, які заважають набирати вагу: протеїни, мінерали, полісахариди, мікроелементи органічних і амінокислот, метилксантини (кофеїн, теобромін і теофілін) та інші.

  1. Зелений чай

   Це один з найвідоміших видів чаю, не беручи до уваги чорний. В цілому це один з найкорисніших напоїв, який завдяки вмісту в ньому антиоксидантів і поживних речовин покращує роботу мозку, сприяє втраті ваги, а також знижує ризик онкологічних та інших захворювань.

   Зелений чай активізує термогенез і окислення жирів завдяки поєднанню галлатаепігаллокатехіна і кофеїну. Він також сприяє нормальній активності фосфодіестерази, а це також підвищує окислення жирів і термогенез. Кофеїн в зеленому чаї допомагає знизити ймовірність того, що ви знову наберете вагу після того, як вам вдалося його скинути.

Дослідження показують, що в зеленому чаї міститься велика кількість «чайних катехінів». Зокрема, катехін-O-метилтрансфераза сприяє розщепленню жирів і інших ліпідів.

  1. Чорний чай

   У чорного чаю більш міцний смак, ніж у менш окислених чаїв. Це теж один з найпопулярніших чаїв і, на відміну від зеленого чаю, з часом не втрачає свій смак.

Коли ми перебуваємо в стресовій ситуації, у нас виробляється адреналін, який стимулює виділення жирних кислот у кров. Коли це відбувається, кортизол (гормон стресу) накопичує ці жирні кислоти, які в результаті не переробляються в енергію, а стають жировими відкладеннями. Дослідження показують, що чорний чай допомагає організму швидше нормалізувати рівень кортизолу.

Полісахариди, які є в чорному чаї, уповільнюють всмоктування цукру і стимулюють зниження ваги, оскільки допомагають знижувати апетит. А завдяки антиоксидантам чорний чай, в цілому, поліпшить ваш стан, зміцнить імунну та серцево-судинну системи.

 

  1. Барбарисовий чай

   Берберин – це натуральна речовина, що міститься в барбарисі, вона допомагає скинути вагу навіть тим, хто харчується продуктами з високим вмістом жиру. У китайській медицині ця речовина також використовується для лікування різних кишкових інфекцій, у тому числі бактеріальної діареї.

Недавні дослідження показали, що берберин допомагає послабити діабет другого типу завдяки регуляції рівня глюкози натще серце, та рівня глюкози після прийому їжі, інгібованого глікованого гемоглобіну і холестерину. Як показують дослідження, такий чай знижує кількість споживаної їжі як у людей, так і у тварин.

  1. Ройбуш

  Останнім часом з’являється все більше досліджень, що доводять користь ройбуша. Зокрема, що містяться в ньому антиоксиданти блокують утворення вільних радикалів.

Дослідження словацьких вчених показало, що ройбуш захищає організм мишей з діабетом від окислювального стресу.

Крім того, в ньому містяться поліфеноли і флавоноїд, а ці речовини, як відомо сприяють зниженню ймовірності ожиріння.

  1. Пуер

  Жителі Китаю вже давно цінують цей чай за його цілющі властивості. Пуер захищає організм від окислення, знижує ризик захворювання раком, атеросклерозом, ожирінням та іншими захворюваннями.

  Дослідження, що проводилися на тваринах, показували, що пуер значно знижує рівень тригліцеридів (жирів, підвищений рівень яких може призвести до серцево-судинних захворювань) навіть у випадку, якщо тварина харчувалася їжею з високим вмістом жиру.

  Під час ферментації цього чаю рівень деяких кислот в ньому значно знижується, а рівень галієвої кислоти підвищується. Ця кислота якраз допомагає запобігти ожирінню, гіперглікемію, гіперліпідемію та інші порушення.

  Ось так, достатньо стисло ми познайомились із чаями, що стануть у пригоді тим хто хоче скинути декілька зайвих кілограм.